Що чекати власникам авто на єврономерах?

У Верховній Раді пропонують врегулювати питання автомобілів на єврономерах. Для цього власників таких машин хочуть зобов’язати сплатити до держбюджету символічний внесок, який саме, поки невідомо.

“Щодо єврономерів можу повідомити, що вже досягнуто економічного та політичного консенсусу. У результаті останніх акцій протесту і роботи в комітеті вийшли на рішення про те, що власники авто на єврономерах заплатять до держбюджету символічний внесок”, – заявив Олександр Кірш, глава підкомітету Верховної Ради з питань вдосконалення Податкового кодексу.

Рішення має збільшити кількість авто на державній реєстрації.

“У Верховній Раді хочуть піти за молдовським сценарієм. При перетині кордону авто на іноземній реєстрації повинні будуть сплачувати збір за користування українськими дорогами. У Молдові це призвело до того, що стало більш економічно доцільно розмитнювати автівки, а не їздити на іноземній реєстрації”, Олег Омельницький, керівник компанії “Автоконсалтинг”.

Експерт переконаний, що закон не вирішить питання “євроблях” в Україні.

“Якщо ми кажемо про символічний збір для власників авто на іноземній реєстрації, то дзеркальними повинні бути і ставки розмитнення машин. На якій підставі одні власники мають використовувати їх за менші кошти, ніж та людина, що має українську реєстрацію? Це дискримінація. Якщо ми кажемо про символічний збір, тоді повинні бути і символічні ставки розмитнення авто. Якщо цей збір буде суттєвим, фактично таким як розмитнення, тоді немає питань. Але якщо він буде копійчиним, порівняно з митним оформленням автівок? Так ми не прибираємо схему. Це буде не компроміс, а затягування. Питання повинне вирішуватися в комплексі”, – каже Олег Омельницький.