Правильне харчування для водіїв

Як потрібно харчуватись водіям?

Фахівці радять водіям, цілодобово знаходяться за кермом, харчуватися чотири рази на добу: перший сніданок, другий сніданок, обід і вечерю. Непогано, якщо другий сніданок буде суміщений з нетривалим відпочинком після чотирьох годин водіння автомобіля. Але варто враховувати, що при при чотириразовому харчуванні, тобто при введенні другого сніданку, слід знизити калорійність основного сніданку та обіду. Щоденне харчування водія повинно бути організовано таким чином, що на обід повинні вживатися в їжу м’ясні продукти, а їжа рослинного походження та молочні продукти використовуються на вечерю. До речі, вечеряти бажано за дві години до відходу до сну.

Водій в дорозі, крім іншого, повинен дотримуватися питний режим, дотримуватися якого необхідно для того, щоб підтримувати високу працездатність. У добу водій повинен випивати не менше двох літрів води. У жарку пору року і при високій температурі в салоні автомобіля добова потреба у воді збільшується на 50%. Між тим, потрібно знати, що надмірне вживання рідини здатне сильно перевантажити організм, що не найкращим чином позначається на роботі серця, нирок і всього організму в цілому. Вгамовувати нестерпну спрагу найкраще чаєм або мінеральною водою. Отже, термос в салоні автомобіля – річ незамінна!

Не зайве зазначити, що причиною спраги може бути не тільки нестача води в організмі, але і банальне пересихання слизових оболонок рота і носоглотки. Щоб виключити пересихання слизової і не навантажувати організм великою кількістю води, достатньо просто прополоскати рот.

Вітамін C, згідно численним науковим дослідженням, істотно підвищує працездатність автомобіліста. У добу достатня невелика доза – не більше двох грамів. Звичайно, краще в дорозі вживати в їжу фрукти. Але така можливість є далеко не завжди, і доводиться обмежуватися вітаміни в таблетках.

Неправильне харчування, тривалі проміжки між прийомами їжі, недотримання питного режиму – все це і багато чого іншого є причиною різкого зниження вмісту цукру в крові. Внаслідок цього у водія з’являються головні болі, виникає непояснена дратівливість і підвищується стомлюваність, що цілком реально може призвести до найсумніших наслідків і трагічним випадкам. Не ризикуйте своїм життям та життям оточуючих! Харчуйтеся регулярно і правильно!

Отже, сьогодні ми поговорили про те, як харчуватися в дорозі автомобілісту. Слід зазначити, що від правильного харчування водія залежить його безпеку і безпеку всіх, хто його оточує. Таким чином, не потрібно гнатися за «золотим телям», повністю нехтуючи режимом харчування.